Knifesmith Multi-Bit Driver 50141
$96.00
The Benchmade Knifesmith Multi-Bit Driver is a versatile tool for any toolbox. The ergonomic driver handle was specifically designed for in-hand comfort. Featuring 12 precision bit tips, allowing you to do numerous tasks from replacing pocket clips to tightening screws. Keep your knife in top form with our driver.
Bits:
- T5 Torx
- T6 Torx
- T8 Torx
- T10 Torx
- 0.050″ Hex
- 1/16 Hex
- 2mm Slotted
- 4mm Slotted
- P0 Phillips
- P1 Phillips
- P2 Phillips
- AWL.
In stock
Product Specifications
| Overall Length | 6.10 in. (15.49 cm) |
| Handle Length | 4.25 in. (10.80 cm) |
| Handle Width | 0.95 in. (2.41 cm) |
| Handle Material | Rubber |
| Shaft Length | 1.85 in. (4.69 cm) |
| Bit Length | 1.10 in. (2.79 cm) |
| # of Tools: | 12 |
| Product Type | Multi-Bit Driver |
| Brand | Benchmade |
| Model | Knifesmith Multi-Bit Driver |
| Model # | 50141 |
| Country of origin | USA |
Related products
-

Select Fire Multi-Function Folding Knife 3.375″ Bead Blast Plain Blade, GRN Handle, Liner Lock 1920
$75.00 Add to cart -

Delica 4 Folding Knife 2-7/8″ VG10 Satin Plain Blade, Stainless Steel Handle, Lockback C11P
$164.00 Add to cart -

Mini Leatherneck Double Edge 6.75″ Overall Spear Point 39LSAC
$39.00 Add to cart -

Barrage Assisted Folding Knife 3.6” CPM-S30V Stainless Steel Red Stone Richlite, Drop Point 581BK-04
$480.00 Add to cart

