BOB Brothers of Bushcraft 154cm Fixed Blade Knife W/G10 Handle Black 4.75″ BROS-154-BLK10
TOPS Knives
In stock
| Overall Length | 10 in. |
| Blade Length | 4.75 in. |
| Blade Thickness | 0.190 in. |
| Blade Style | Drop Point |
| Grind | Modified Scandi |
| Blade Steel | 154CM Stainless Steel; 58~60 HRC |
| Blade Finish | Tumbled |
| Handle Thickness | 0.78 in, |